všechny Babicovy recepty pod jednou střechouRSS Babicových dobrot

Kachna na zelí

Kachna na zelí paní Kamily z Ostravy z pořadu Babicovy dobroty:

Recept

Ingredience:
2 kachní stehna
1 větší cibule
500 g sterilizovaného zelí
2 dcl bílého vína
kachní sádlo
kmín
tymián

2 housky
2 brambory
1 vejce
strouhanka
sůl

Postup:
Kachní stehna nasolíme, nakmínujeme a přidáme tymián. Tuk nepoužíváme, protože jsou stehna dostatečně tučná a pustí nám spoustu tuku. Vložíme na 45 minut do trouby a pečeme na 185 stupňů. Nepodlíváme.

Dále si uděláme zelí. Do hrnce dáme kachní sádlo a jednu najemno nakrájenou středně velkou cibuli. Přilijeme dvě deci suchého bílého vína a nasypeme kysané zelí. Přiklopíme a dusíme deset minut. Poté co vyndáme pekáček s kachnou, dáme na dno pekáčku na zbytek sádla a cibule zelí a vrátíme na zelí opět stehna. Můžeme přelít trochu sádlem a budeme péct dalších dvacet minut v troubě.

Najemno nastrouháme zhruba dva brambory a přidáme dvě nakrájené housky nebo rohlíky. Pokud to bude moc řídké, nasypeme strouhanku, mouku v žádném případě. Dále přidáme jedno vajíčko. Všechno to zamícháme dohromady. Brambory nesmíme vůbec solit, jinak by nám pustily moc vody. Necháme půl hodiny odstát, uvaříme vodu, osolíme a vložíme knedlíky, které jsme si z těsta udělali. Vaříme deset minut, a až je vyndáme, můžeme prolít trochou sádla, aby se nám neslepily.

Ještě usmažíme cibuli na ozdobení a můžeme podávat.

Video – kachna na zelí